Płatności bezpośrednie

Co to są płatności bezpośrednie wypłacane przez ARiMR rolnikom?

Osoby prowadzące działalność rolniczą na obszarze minimum 1 hektara użytków rolnych utrzymywanych w dobrej kulturze otrzymują corocznie płatności bezpośrednie. O płatności obszarowe co roku w Polsce ubiega się około 1.4 mln rolników.

Komu przyznawane są płatności bezpośrednie w Polsce?

Gospodarstwa, których właściciele ubiegają się o płatności bezpośrednie, muszą spełniać normy dobrej kultury rolnej. W roku 2010 znowelizowano akty prawne określające wymogi co do gospodarstw, których właściciele mogą otrzymywać płatności obszarowe.

Plik PDF: Nowe normy dobrej kultury rolnej 2010

3 odpowiedzi na „Płatności bezpośrednie

 1. rolnik nr 048589690 pisze:

  Nie mam zastrzeżeń a tylko uznanie do działalności ARiMR.Macie dobrze pomyślaną i dostępną informację uzyskiwaną również u pracowników zatrudnionych w Waszych Oddziałach.Proszę podać adres strony/jeśli nie ma to należałoby opracować taką/na której byłby wykaz imienny i nr identyfikacyjny rolnika korzystającego z wsparcia bezpośredniego,wielkość i nr działek ewidencyjnych,wielkość płatności w roku.
  Jerzy Wencel

 2. heniutek pisze:

  Odpowiem- Rolnikowi co tak chwali ARiMR jestem Chłopem ,byłem na [zachodzie-u farmera] pracowałem 1,5 roku u holendra tam ta instytucja[ARiMR]tak nazywana dba o farmera[rolnika] przedstawiciel [zootechnik u nas kiedyś tak nazywany ] jest co tydzień on dba o gospodarkę nawozową paszową i o kontakt z kontrahentami , oczywiście nie za darmo ale coś za coś. Pozdrawiam

 3. Tadeusz pisze:

  szanowny przedmówco-po co Ci mój nr.gospodarstwa i po co chcesz znać wielkośc moich działek i dopłat…..zajmij się swoim gospodarstwem i swymi sprawami-ja nie interesuje sie Twym i nie życzę sobie aby ktos interesował się moim!!…..-boo po co mu tooo!!!
  pozdrawiam rolnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>