Kolektory słoneczne – dopłaty do 45%

Jesienią 2010 ruszy program, dzięki któremu osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe będą mogły skorzystać z dopłaty 45% do zakupu kolektorów słonecznych.

Kolektor słoneczny

W czerwcu Zarząd NFOŚiGW podpisał umowy z sześcioma bankami, dzięki którym możliwe jest uruchomienie programu dopłat do kredytów na kolektory słoneczne.

Osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe, nie będące przyłączone do sieci ciepłowniczej, będą mogły ubiegać się o refundowany (nawet w 45 procentach) kredyt na montaż oraz zakup kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej. 4500 placówek bankowych w Polsce udzielać będzie kredytu na kolektory słoneczne. Dofinansowanie inwestycji w kolektory słoneczne obejmie więc sporządzenie projektu montażu kolektorów, zakupu samego kolektora słonecznego, zasobnika wodnego, osprzętu i aparatury, montażu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundusze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>