Zwiększanie wartości dodanej – 14 listopada 2011 – koniec naboru wniosków

Już 10 listopada 2011 roku wnioski złożone przez rolników w ramach programu „Zwiększenie wartości dodanej” opiewały na 120% środków, jakie przeznaczono w roku bieżącym na wypłaty dotacji. Dlatego też ARiMR, zgodnie rozporządzeniem MRiRW wyznacza 14 listopada 2011 na ostatni dzień przyjmowania wniosków w ramach tego programu.

Rok 2011 był piątym z kolei rokiem przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy z działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” . O dofinansowanie mogły składać się tzw. podmioty skonsolidowane:

  • powstałe z fuzji kilku podmiotów (kilku spółek, spółdzielni itp.) zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego, które funkcjonują na rynku nie wcześniej, niż od od 1 czerwca 2009 roku
  • zajmujące się handlem hurtowym produktami rolnymi nie dłużej niż od 1 czerwca 2009 centra dystrybucji. Tego typu centra dystrybucji mogą ubiegać się o dopłaty unijne, jeśli zostały stworzone przez działających w branży przetwórstwa rolno-spożywczego przedsiębiorców działających co najmniej od 1 stycznia 2007 r.

Nabór wniosków w tym roku w ramach działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” trwał od 20 października 2011 do 9 listopada 2011. Wpłynęło 19 wniosków, które opiewają na 191,84 mln złotych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dotacje dla rolników. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>