Ułatwianie startu młodym rolnikom – nabór wniosków 2011

Do 24 czerwca 2011 można składać wnioski o przyznanie wsparcia finansowego w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” będącego częścią programu PROW 2007-2013. Jak informuje ARiMR – nabór rozpoczął się 26 kwietnia.

Pomoc dla młodych rolników

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi określa warunki udzielania wsparcia finansowego. Oto część warunków określonych rozporządzeniem MRiRW z 17 paź. 2007 roku:

Kto może otrzymać pomoc finansową dot. „Ułatwianie startu młodym rolnikom”? Może to być osoba fizyczna spełniająca poniższe warunki:
pomoc finansową w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” może otrzymać osoba fizyczna, która planuje nabyć gospodarstwo rolne i rozpocząć po raz pierwszy prowadzenie działalności rolniczej
osoba posiadająca gospodarstwo rolne, prowadzi już gospodarstwo, jednak nie dłużej niż rok przed złożeniem wniosku o pomoc finansową. Decyzja o przyznaniu dopłat nie może zostać wydana później niż 1,5 roku od rozpoczęcia działalności rolniczej przez osobę ubiegającą się o wsparcie.

Wnioski o przyznanie pomocy o wsparcie w ramach programu „Ułatwianie startu młodym rolnikom” można składać osobiście, pocztą (list polecony), pocztą kurierską (do dyrektora regionalnego oddziału ARiMR), albo przez osobę upoważnioną do złożenia wniosku przez osobę zainteresowaną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dotacje dla rolników. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Ułatwianie startu młodym rolnikom – nabór wniosków 2011

  1. Marek pisze:

    A co z rolnikami , którzy nabyli gospodarstwo i przez rok nie było naboru wniosków na start młodego rolnika ? Czas miną i zostaliśmy z niczy .

  2. kris pisze:

    tak tak,juz widze pomoc zwlaszcza pomoc radcow rolnych przez ktorych stracilem sznase na dotacje ,bo mieli taka wiedze o niczym dziekuje wam radcy z malborka i kwydzyna.

  3. paww pisze:

    Ja dzięki radcą z Kwidzyna stracilem też szanse na dofinansowanie..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>