Modernizacja gospodarstw rolnych – miliard zł więcej na dopłaty

Minister Sawicki poinformował, że zwiększony został (aż o 1 mld zł) limit środków finansowych w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych. Dzięki temu aż 6.000 rolników otrzymać będzie mogło pomoc finansową w odpowiedzi na złożone przez nich w roku 2011 wnioski.

Przy okazji Minister Rolnictwa ogłosił, iż w okresie 26.IX – 7 października 2011 zostanie uruchomiony nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

Ostatnia konferencja Sawickiego to również nowe fakty dotyczące popularności programów dofinansowujących: rolnicy najczęściej składali wnioski o wsparcie dot. „Modernizacji gospodarstw rolnych”. To działanie cieszyło się wśród gospodarzy największą popularnością. W latach 2007, 2009, 2011 złożone zostało aż 78.000 wniosków o dofinansowanie tego typu. ARiMR do dnia dzisiejszego sfinalizowała 36.600 umów na kwotę 5 mld zł.  Rolnikom, którym udało się ukończyć wnioskowane inwestycje, wypłacono z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 4 mld zł dopłat. Z pieniędzy tych zakupionych zostało 19.000 traktorów, ponad 150.000 różnych urządzeń i maszyn rolniczych. Z pieniędzy tych finansowano również ponad 1.000 przedsięwzięć budowlanych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dotacje dla rolników. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Modernizacja gospodarstw rolnych – miliard zł więcej na dopłaty

  1. dotacje dla rolnikow pisze:

    staram sie o kredyt na rozwoj swojego malego gospodarstwa 9h od jakiegos czasu. glownyn powodem odmowy jest to ze nie jestem rolnikiem, pracuje zawodowo. jesli to jest powodem odmowy to dlaczego od tylu lat dostaje dotacje amir. kredyty dostaja gosodarsta ktore juz cos maja te ktore startoja nie maja szans.

  2. dorotka_at2 pisze:

    Chcieliśmy skorzystać z programu Prow. Złorzyliśmy wniosek na agregat uprawowy siewny i kosiarkę ale niewłaściwe dostarczenie przesyłki poleconej przez listonosza o uzupełnieniu poprawek do wniosku spowodowało że w ostatniej chwili odmówiono nam tej pomocy. Dwa lata jesteśmy już na drodze sądowej nie mamy żadnych szans czy na tym ma polegać pomoc biednym rolnikom. co mamy robić w tej sytuacji przyjechać pod ministerstwo rolnictwa i targnąć sie na życie rzeby nas zauważono. Dziękuję pozdrawiam i proszę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>