Przedsiębiorcy mogą od 12 sierpnia składać wnioski o wsparcie z PROW 2007 – 2013

„Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” jest działaniem w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich w latach 2007 – 2013 i to właśnie w ramach tego działania właściciele mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich firm mogą starać się o dopłaty.

Od 12 sierpnia 2010 do 8 września 2010 swoje wnioski mogą składać grupy producentów rolnych i organizacji producentów owoców i warzyw, spółki osobowe przez te grupy utworzone, spółki kapitałowe i spółdzielnie.

Od 9 września swoje wnioski składać będą mogli inni przetwórcy.

Właściciele małych i średnich firm oraz mikroprzedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem roślin do wykorzystania w energetyce będą mogli liczyć na aż 50-procentowe dofinansowanie. Ta sama zasada ma dotyczyć tych przedsiębiorców, którzy nabywają 25% produktów rolnych od grup producentów na podstawie zawartych z nimi umów. Zajmujący się inną działalnością mikro-, mali i średni przedsiębiorcy mogą starać się o 40-procentowe dofinansowanie, finansowanie w wysokości 25% mogą otrzymać przedsiębiorstwa zatrudniające do 750 pracowników lub przedsiębiorstwa o rocznym obrocie do 200 mln euro.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dotacje dla firm. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Przedsiębiorcy mogą od 12 sierpnia składać wnioski o wsparcie z PROW 2007 – 2013

  1. Matex Matej Kazimierz pisze:

    Mam szkółkę leśną sadzonek buka pospolitego(ok.700tys sadzonek),ogrodzoną ,z systemem podlewania,którą finansowałem z własnych środków .Nie posiadam żadnego zaplecza maszynowego. Korzystam z usług rolników.Na jaką pomoc unijną mogę liczyć .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>