Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

PO IG (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka), przyjęty 2 października 2007 przez Radę Ministrów, to jeden z sześciu programów skierowanych do przedsiębiorców realizujących projekty charakteryzujące się innowacyjnością, związane są z badaniem i rozwojem nowoczesnych technologii.

Przedsiębiorcy w ramach PO IG otrzymają między 2007 a 2013 rokiem wsparcie finansowe w wysokości ponad 9,7 mld euro na projekty modernizujące polską gospodarkę i przedsiębiorstwa. Znakomita większość tych środków, bo aż 8,25 mld euro pochodzi z EFRR (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Reszta środków wypłacona zostanie z budżetu państwa.

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka wspiera przedsiębiorstwa, instytucje i ośrodki naukowe, które zajmują się dostarczaniem wysokiej jakości usług przedsiębiorstwom. PO IG wspiera programy dotyczące działań w ramach innowacyjności produktów, procesów, organizacji i marketingu. Udzielane w obrębie PO IG finansowanie będzie przyznawane bez względu na branżę. Program PO IG nie dotyczy innowacyjności na poziomie regionalnym i lokalnym: ten rodzaj innowacyjności jest wspierany przez odrębne Regionalne Programy Operacyjne oraz Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej.

Innowacyjne przedsiębiorstwa jako fundament rozwoju polskiej gospodarki to cel główny Programu Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.

Cele szczegółowe programu są następujące:

  • Zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw
  • Wzrost konkurencyjności polskiej nauki
  • Zwiększenie roli nauki w rozwoju gospodarczym
  • Zwiększenie udziału innowacyjnych produktów polskiej gospodarki w rynku międzynarodowym
  • Tworzenie trwałych i lepszych miejsc pracy
  • Wzrost wykorzystania technologii informacyjnych i  komunikacyjnych w gospodarce
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dotacje dla firm. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>