Od 12 sierpnia przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ARiMR

Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o wsparcie finansowe z ARiMR w ramach PROW 2007 – 2013 mogą od 12 sierpnia składać wnioski.

PROW 2007 - 2013

Beneficjenci związani z sektorem rolno-spożywczym ubiegający się o wsparcie w ramach działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawoej produkcji rolnej i leśniej” od 12 siernia 2010 mogą składać wnioski do ARiMR.

Mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie firmy, a także podmoty zatrudniające poniżej 750 osób i osiągające dochód poniżej 200 mln euro/rok mogą składać wnioski o pomoc w działaniu „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”. Od 12.VII.2010 do 8.IX.2010 wnioski składać mogą:

  • grupy producentów rolnych,
  • grupy wstępnie uznane,
  • uznane organizacje producentów owoców i warzyw,
  • spółki osobowe utworzone przez powyższe podmioty,
  • spółki kapitałowe,
  • spółdzielnie

Należy pamiętać, że tylko powyższe podmioty mogą składać w dniach 12.VII. – 8.IX.2010 swoje wnioski. Wnioski od podmiotów nie będących grupą producentów rolnych, wstępnie uznanych grup, uznanych organizacji producentów owoców i warzyw zostaną odrzucone.

Podmoty, które mogą składać swoje wnioski do ARiMR mogą liczyć na dofinansowanie wynoszące od 100.000 zł do 20 mln zł. Wsparcie z ARiMR może pokrywać 25-50% kosztów kwalifikowanych poniesionych przez przedsiębiorcę.

Dofinansowanie w wysokości 50% otrzymają mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie firmy przetwarzające rośliny na cele energetyczne. Na tego typu wsparcie mogą też liczyć firmy nabywające minimum 25% produktów rolnych na podstawie zawartych z grupami producentów rolnych umów, uznanymi grupami producentów, wstępnie uznanymi grupami producentów owoców lub warzyw.

Dwudziestopięcioprocentowe dofinansowanie przysługuje przedsiębiorcom, które zatrudniają powyżej 750 osób, ale również te, których roczny obrót nie przekroczy 200 mln euro.

Dofinansowanie z ARiMR wypłacane jest po zrealizowaniu zaplanowanej we wniosku inwestycji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dotacje dla firm. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>