Firmy przetwórcze mogą składać wnioski do ARiMR od 9 września

Około 1 mld euro w PROW 2007 – 2013 przeznaczono na przedsięwzięcia związane z przetwórstwem rolno-spożywczym. Tacy przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie w ramach działania „Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”.

Pomoc finansową mogą otrzymać mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie firmy oraz grupy producentów zatrudniające poniżej 750 pracowników a ich dochód nie przekracza 200 mln euro/rok. Firmy takie mogą starać się o dofinansowanie prowadzonych inwestycji w unowocześnianie i podnoszenie konkurencyjności rynkowej. ARiMR będzie refundować część nakładów finansowych.

O finansowanie w ramach działania „Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” mogą ubiegać się inwestorzy związani z przetwarzaniem, przechowywaniem, handlem hurtowym produktami rolnymi. Dofinansowanie może objąć zakup maszyn i urządzeń przetwórczych, zaplecza do przechowywania przetworów, budowa i modernizacja budynków i budowli, środków specjalistycznych środków transportu (izotermy, chłodnie, cysterny).

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może udzielić firmie wsparcia finansowego od 100.000 zł do 20 mln zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dotacje dla firm. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>