Dotacje dla bezrobotnego

Z Powiatowego Urzędu Pracy możliwe jest otrzymanie dotacji na otwarcie firmy. Prawo do takiej dotacji nabywa student, który po ukończeniu nauki zarejestruje się w Urzędzie Pracy i odczeka 3 miesiące. W tym momencie ma prawo do dotacji w wysokości 10.000 zł na otwarcie własnej firmy.

Wsparcie finansowe na własną działalność przeznaczone jest dla osób, dla których Powiatowy Urząd Pracy nie ma możliwości zapewnienia odpowiedniego zatrudnienia. Chodzi w nim o umożliwienie powrotu na rynek pracy, a nie zmianę źródła dochodów. Niektóre Powiatowe Urzędy Pracy wstrzymały przyjmowanie wniosków – stało się to tam, gdzie suma środków otrzymanych z Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Pracy osiągnęła limit.

Osoby, które chcą otworzyć własną firmę przeznaczone są preferencyjne pożyczki i wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Społecznego dla początkujących przedsiębiorców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dotacje dla firm. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Dotacje dla bezrobotnego

  1. Rafał G pisze:

    Witam mam jedno małe zapytanie. Czy jest jakaś dotacja dla bezrobotnych którzy korzystali już ze środków unijnych?Ja właśnie jestem bezrobotny ale ale korzystałem 4 lata temu z pieniędzy unijnych przez powiatowy urząd pracy.
    Proszę o poradę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>