Archiwum kategorii: Dotacje dla firm

Wsparcie dla przedsiębiorstw, firm, instytucji naukowych. Finansowanie z Unii Europejskiej, pomoc unijna dla przedsiębiorców, ośrodków badawczych, małych i średnich firm

Dotacje na założenie firmy 2011

Dotacje na założenie firmy 2011

W roku 2011 kwota przeznaczona ze środków unijnych na dotacje dla osób zakładających działalność gospodarczą będzie mniejsza. Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności będzie też trudniejsze niż w ubiegłych latach.

Opublikowano Dotacje dla firm | 1 komentarz

Najczęstsze błędy we wnioskach o dopłaty do tworzenia mikroprzedsiębiorstw

W tym artykule przedstawimy najczęstsze błędy i niedopatrzenia, które powodują odrzucenie wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

Opublikowano Dotacje dla firm | 1 komentarz

Dotacje dla bezrobotnego

Z Powiatowego Urzędu Pracy możliwe jest otrzymanie dotacji na otwarcie firmy. Prawo do takiej dotacji nabywa student, który po ukończeniu nauki zarejestruje się w Urzędzie Pracy i odczeka 3 miesiące. W tym momencie ma prawo do dotacji w wysokości 10.000 … Czytaj dalej

Opublikowano Dotacje dla firm | 1 komentarz

Firmy przetwórcze mogą składać wnioski do ARiMR od 9 września

Około 1 mld euro w PROW 2007 – 2013 przeznaczono na przedsięwzięcia związane z przetwórstwem rolno-spożywczym. Tacy przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie w ramach działania „Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”.

Opublikowano Dotacje dla firm | Skomentuj

Przedsiębiorcy mogą od 12 sierpnia składać wnioski o wsparcie z PROW 2007 – 2013

„Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” jest działaniem w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich w latach 2007 – 2013 i to właśnie w ramach tego działania właściciele mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich firm mogą starać się o dopłaty.

Opublikowano Dotacje dla firm | 1 komentarz

Promocja turystyki we wschodniej Polsce

Projekt „Promocja zrównoważonego rozwoju turystyki” w ramach programu „Rozwój Polski Wschodniej” ma na celu zwiększenie zainteresowania tą częścią naszego kraju wśród turystów. Dzięki temu możliwe jest stworzenie w tym regionie nowych miejsc pracy, modernizację i poszerzenie bazy noclegowej, pojawienie się … Czytaj dalej

Opublikowano Dotacje dla firm | Skomentuj

Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej – spotkanie informacyjne

17 sierpnia w Hotelu Kyriad w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące zorganizowane przez PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a dotyczące wspierania działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej … Czytaj dalej

Opublikowano Dotacje dla firm | Skomentuj

Od 12 sierpnia przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ARiMR

PROW 2007 - 2013

Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o wsparcie finansowe z ARiMR w ramach PROW 2007 – 2013 mogą od 12 sierpnia składać wnioski.

Opublikowano Dotacje dla firm | Skomentuj

Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B

W ramach Działania 8.2 (Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B) Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w roku 2010 nabór wniosków będzie trwał od 29 października 2010 do 30 listopada 2010.

Opublikowano Dotacje dla firm | Skomentuj

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

PO IG (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka), przyjęty 2 października 2007 przez Radę Ministrów, to jeden z sześciu programów skierowanych do przedsiębiorców realizujących projekty charakteryzujące się innowacyjnością, związane są z badaniem i rozwojem nowoczesnych technologii.

Opublikowano Dotacje dla firm | Skomentuj